banner

Aktarma Yağları

Mobilube™ 1 SHC 75W-90: Yakıt tasarrufunu artırmaya yardımcı formül
Potansiyel yakıt tasarrufu sağlar

Tam sentetik Mobil motor yağları, ticari araçlar için geliştirilmiş yüksek performanslı Mobil şanzıman ve arka aks yağları, gresler ve Mobil özel ürünleri ile birlikte kullanıldığında filo operatörlerine yakıt tasarrufu da dahil olmak üzere pek çok avantaj sağlar.

Yenilikçi şanzıman ve diferansiyel tasarımları sayesinde, günümüzün düz şanzıman ve aks teknolojileri ağır hizmet vasıtalarının yük, tork, hız ve kontrol performanslarını hissedilir derecede artırdı. Bu tasarımlarla bağlantılı olarak yağlama ürünlerinin de daha yüksek performans, daha fazla randıman ve daha düşük işletme maliyeti sağlaması gündeme geldi. Ağır vasıtaların son dişlilerinde yağlama ürünlerinin en iyi şekilde dengelemesi gereken özellikler arasında sürtünme kontrolü, aşınmaya karşı koruma, ısıl kararlılık, kesme kararlılığı, paslanma ve korozyonu önleme ve keçe koruma yer almaktadır. Bu özelliklere sahip yağlar dişli ve keçelerin ömrünün uzun, aktarma organı işleyişinin pürüzsüz olmasını sağlar, yakıt tasarrufu sunar, çeşitli uygulamalarda ağır yük ve kuvvetli tork altında sorunsuz çalışır.

ExxonMobil tarafından bu ilerlemelerin ışığında geliştirilen tam sentetik ticari araç dişli yağı Mobilube™ 1 SHC 75W-90, olağanüstü performans sağlamanın yanında ağır vasıta güç aktarma sistemlerinde yağlamayla ilgili işletme maliyetlerinin düşürülmesine de yardımcı olmaktadır.

Mobilube 1 SHC 75W-90'in yakıt tasarrufu sağladığı testlerle kanıtlanmıştır

Mobilube 1 SHC 75W-90 ile yakıt tasarrufu testi için, iShift şanzıman donanımlı ve 38 ton yüklü 440 HP Volvo FH13 6x2 çekici kullanılmıştır.

Sürüş koşulları Avrupa'da ağır yükle uzun yol kullanımından elde edilen verilerin derlenmesiyle oluşturulmuş ve test İngiltere'de bulunan MIRA pistinde gerçekleştirilmiştir.

Şanzıman ve arka aksta Mobilube 1 SHC 75W-90'ın kullanıldığı durum ile şanzımanda 80W-90 mineral yağ ve arka aksta 85W-140 madeni yağ kullanıldığı durum karşılaştırılmıştır.

Sentetik yağın testte kullanılan mineral yağ bazlı ürünlerle karşılaştırılmasında, %1,2'ye kadar yakıt tasarrufu elde edilmiştir. Yakıt tasarrufundaki artış, araç/ekipman türü, hava sıcaklığı, sürüş koşulları ve kullanmakta olduğunuz sıvının viskozitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Güç aktarma sistemi için sentetik yağ isteyin

Araçlarının tamir ve bakımını dışarıda yaptıran sürücü ve işletmeciler, tam sentetik şanzıman ve diferansiyel yağların araçların daha uzun süre ve daha tasarruflu çalışmasını sağlaması nedeniyle, bir sonraki bakımda araçlarında sentetik yağ kullanılmasını istemelidirler.

Mobil Delvac ağır vasıta motor yağları ve Mobilube 1 SHC 75W-90 sentetik şanzıman yağı hakkında ayrıntılı bilgi için Mapa Petrol ile irtibata geçin.

* Yayın tarihindeki güncel ürün bilgileri verilmiştir (Haziran 2013).