banner

Mobil 1 Motor Sporları

Mobil 1™, amatör yarışlardan başlayıp NASCAR’a, oradan motor sporlarının zirvesi sayılan Grand Prix’ye uzanan geniş bir yelpazede motor sporlarının önemli bir parçasıdır. En zorlu yarış ortamlarında, Mobil 1 ile aynı kazanma hırsı ve rekabetçi ruhu taşıyan takımlara teknoloji çözümleri sunarak yenilikçilikte mükemmelliği ortaya koyar.

Mobil 1 motor yağları, dünya genelinde en zorlu ve en popüler yarış etkinliklerinde rekabet eden takımların uzun zamandır tercih ettiği motor yağıdır.

Mobil 1’in motor sporlarındaki geçmişi, ralli takımlarına destek verdiği 1970’lerin başına dayansa da, ilk resmi sponsorluğu 1978’de Williams Formula 1™ takımı ile başlamış ve 1987’de Rusty Wallace’ın 27 numaralı NASCAR otomobilinin sponsorluğuyla devam etmiştir. Mobil 1 o tarihten bu yana yarış pistleri ve parkurlarındaki varlığını global ölçekte büyüttü. Bugün Mobil 1 sentetik yağlar en zorlu koşullarda bile olağanüstü motor performansı ve koruma sağladığı için tercih edilmektedir. Otomobil teknisyenleri, yarış pilotları, takım sahipleri ve dünyanın önde gelen otomobil üreticileri, Mobil 1 yağlarının sunduğu ileri teknolojilerin tanığıdır.

Mobil 1’in, dünyanın en popüler ve başarılı yarış takımlarıyla sürdürdüğü işbirlikleri arasında McLaren Mercedes Formula 1 takımı, Stewart-Haas Racing’in NASCAR Sprint Cup Series takımı ve “Resmi Ortak” sıfatıyla tüm fabrika destekli etkinliklerde yer aldığı Porsche Motorsport ortaklığı sayılabilir. Marka, Porsche ile ortaklığı kapsamında tüm uluslararası Carrera Kupalarına sponsor olmakta ve dünyanın en hızlı tek üretici serisi olan Porsche Mobil 1 Supercup’a adını vermektedir. Mobil 1 aynı zamanda NASCAR’ın Resmi Motor Yağı’dır ve dünya çapında amatör yarış girişimlerinin büyümesine yardımcı olmaktadır.

Motor sporları, Mobil 1’in mirasının ve geçmişinin en önemli unsurlarından biri olmayı sürdürmektedir. Yağ ve yağ ürünlerini iyileştirecek teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli çalışan Mobil 1, gerek pistte gerek yolda olağanüstü performansa katkıda bulunma arzusuyla hareket etmektedir.

[Authorised Distributors Name], Türkiye’de XYZ Bölgesi’nin önde gelen Mobil 1 tedarikçilerinden/distribütörlerinden biri olup çok çeşitli boy ve çeşitlerde ürün bulundurmaktadır. Ayrıntılar için bizimle temasa geçebilirsiniz.


motor_vid

Mobil 1 Grand Prix Otomobillerine Hız Katar

Tam sentetik Mobil yağlarının McLaren Mercedes Formula 1 takımının hızlanmasına nasıl yardımcı olduğunu öğrenmek istiyorsanız virtual cutaway adresini ziyaret edebilirsiniz